Jdi na obsah Jdi na menu

Uskutečněné akce - rok 2019/2020

17. 2. 2020 - RECITAČNÍ SOUTĚŽ

Dne 17.2. jsme ve škole uspořádali recitační soutěž. Pojali jsme ji jako jakési předkolo oblastní recitační soutěže v Litomyšli, které pořádá SVČ a uskuteční se 26.2.2020. Všichni zúčastnění se pečlivě připravili a nakonec celkem 9 dětí pojede za týden reprezentovat naši školu. Přejeme hodně štěstí! Foto připravujeme.

 

2. 2. 2020 - ŠKOLNÍ KARNEVAL

2. 2. proběhl v KD Krčma školní karneval. Všechny masky byly velmi nápadité a celá akce se vydařila. Děkujeme zaměstnancům obce Budislav a všem, kteří se na akci podíleli! Přetočení foto do správné polohy je ve stavu řešení :)

foto zde

 

19. 12. 2019 - ŠKOLNÍ NADÍLKA

Předpremiéra Štědrého dne proběhla ve škole ve čtvrtek 19. prosince. Společně jsme vyzkoušeli různé vánoční zvyky a tradice, zazpívali vánoční písničky. Pod ozdobeným stromečkem děti našly spoustu dárků - hraček, učebních pomůcek i sladkostí. 

vánoční fotografie

 

18. 12. 2019 - BOWLING

Vánočním dárkem pro školáky byl turnaj v bowlingu. Nešlo vůbec o výsledky, ale o to, aby si děti vyzkoušely sport, který není úplně běžný - někteří školáci hráli bowling poprvé v životě. Ale určitě se jim tato hra zalíbila, protože již cestou domů se zajímali, kdy pojedeme příště... laugh

fotečky zde

 

15 12. 2019 - VÁNOČNÍ BESÍDKA

Nedělní vánoční besídka přilákala nejen rodiče školkáčků a školáků, ale i jejich příbuzné a kamarády. Děti potěšily publikum svým vystoupením - předvedly tanečky, písničky, básničky i krátkou pohádku. Letos poprvé besídka probíhala ve spolupráci s obecní knihovnou, velké poděkování za spolupráci patří "tetě Áje" Aleně Bartošové. Besídka by nemohla proběhnout bez pomoci Obecního úřadu a SRPŠ, děkujeme za dokonalý servis - přípravu sálu a zajištění občerstvení.

video (omlouváme se za kvalitu videa) a fotečky

 

13. 12. 2019 - VÝTVARNÁ DÍLNA

Pátek 13. nebyl dnem nešťastným, spíše naopak. Dětem se podařilo - za pomoci paní Třískové - zhotovit krásné barevné brože.

foto

 

5. 12. 2019 - MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Skutečný čert s Mikulášem a andělem dorazil do školy a školky ve čtvrtek 5. prosince. Nejprve navštívila tato trojice školáky, mírně jim vyčinila za zapomínání úkolů a školních pomůcek, ale zároveň je Mikuláš pochválil za jejich kladné vlastnosti. Školáci zarecitovali, zazpívali, slíbili poslušnost a krásný andílek je odměnil sladkostmi, čert uhlíky. Poté došlo i na nadílku ve školce. Letos čert odešel s prázdnou, všechny děti slíbily polepšit se. Jestli svůj slib splní, to si sv. Mikuláš přijde ověřit i napřesrok.  A my Mikulášovi a jeho doprovodu děkujeme za letošní návštěvu a štědrou nadílku.

foto zde

 

2. 12. 2019 - ANTONÍNOVA MAŠINKA

Pan Martin Kubát se svým programem "Antonínova mašinka" hravou formou seznámil školáky i školkáčky s životem i dílem českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Zazněly mj. skladby Humoreska, Novosvětská symfonie nebo část opery Rusalka. Do programu se zapojily i děti a určitě v budoucnu podobnou akci uspořádáme znovu.

fotografie

 

29. 11. 2019 - ROZSVĚCENÍ STROMEČKU

Pásmo vánočních písniček a básniček předvedli školáci i školkáčci v pátek v podvečer na školním dvoře. Jejich slavnostní vystoupení bylo zakončeno slavnostním rozsvícením vánočního stromku. Tato akce se stala v Budislavi již tradicí, letos se konala pošesté. Děkujeme panu faráři Štorkovi za povzbudivá slova do adventu a požehnání všech zúčastněných. Další dík patří panu starostovi za pomoc při organizaci této akce a panu Rejmanovi za zajištění občerstvení.

video z akce zde

 

28. 11. 2019 - VÝTVARNÁ DÍLNA

V rámci projektu Šablony II. proběhl ve čtvrtek dopoledne výtvarný workshop. Za pomoci šikovné floristky Jany Kopecké ze Zhoře si děti vyrobily krásné adventní svícínky. Jana se trpělivě věnovala každému školákovi jednotlivě a společně vyšperkovali svícny k dokonalosti.

fotogalerie výrobků zde

 

18. 11. 2019 - VESELÉ VARIETÉ

Návštěva manželů Paldusových s malou částí jejich zvěřince potěšila malé i velké. Vystoupení se zvířátky děti pobavilo, úspěšně děti zkusily čarovat a z vystoupení si odnesly i malý dáreček.

fotografie zde

 

14. 11. 2019 - BESEDA O HISTORII OBCE

Paní učitelka Míla připravila pro školáky besedu o historii Budislavi. Pozvala místního pamětníka pana Františka Krejsu, který nám povídal o různých zajímavostech z let minulých. K nahlédnutí byla kronika obce, kronika školy i soukromá kronika rodiny Krejsových. Panu Krejsovi děkujeme za návštěvu a zajímavé povídání!

fotečky zde

 

14. 11. 2019 - TANEČKY PRO ŠKOLKÁČKY

Také školka měla možnost zúčastnit se akce v rámci projektu MAP II. - workshop zaměřený na pohybové hry proběhl rovněž v ZUŠ Litomyšl.

 

7.  a 15. 11. 2019 - KERAMICKÁ DÍLNA

V rámci projektu MAP II. se děti zúčastnily keramické dílny v ZUŠ Litomyšl. Děti si vyrobily základy pro podzimní keramický svícen (7. 11.), v další části (15. listopadu) si je barevně ozdobily a jistě s nimi udělají radost sobě i rodičům.

fotografie z výroby zde

 

31. 10. 2019 - RETRO VÝSTAVA V KRČMĚ

Děti ze školy i školky zavítaly na výstavu retro předmětů v Krčmě. Prohlédly si předměty, které dříve běžně používali jejich rodiče a prarodiče, paní učitelky zavzpomínaly na své dětství. Děkujeme paní Lopourové za to, že se nám věnovala mimo otevírací dobu výstavy, za její zajímavý výklad a za drobné dárečky pro děti.

fotografie zde

 

25. 10. 2019 - EXKURZE HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM HRADEC KRÁLOVÉ A MUZEUM EMILA HOLUBA HOLICE

Jaká byla exkurze do planetária a do muzea? Děti odpovídají na otázku, co se jim z výletu nejvíce líbilo.

Mně se nejvíc líbil/a/o:

  • jak nad námi byly hvězdy.
  • jak se točily planety nad námi.
  • film o tučňákovi a ledním medvědovi, jak cestovali na Saturn.
  • kámen z Měsíce.
  • žluté auto v muzeu.
  • promítání souhvězdí v planetáriu a vycpaný dikobraz v muzeu.
  • v planetáriu promítání filmu, v muzeu výstava zvířat.

fotografie zde

cestovní video zde

 

11.10. 2019 - DIVADÉLKO JÓJO

Divadélko Jójo s medvědem a Mášenkou rozveselilo jako vždy děti i dospělé - děkujeme.

fotečky zde

 

10. 10. 2019 - PROJEKT 72 HODIN

Školáci se zapojili do projektu 72 hodin, v rámci kterého vyrobili 3 krmítka pro ptáčky. Jedno zavěsíme ve školní zahradě, další dvě v obci. Budeme je zásobovat semínky a pozorovat, kteří ptáčci tam létají. Děti za zapojení se do projektu obdržely dárečky – placky a náramky – a hned s nimi a se svými krmítky zapozovaly na fotografii.

galerie fotografií z výroby zde

 

8. 10. 2019 - ZAČÁTEK ŘÍJNA VE ŠKOLCE

Ve školce si užíváme za každého počasí - les, louka, brouzdání ve vypuštěném Širůčku a pozorování žabiček. A hlavně KALUŽINY A BLÁTÍČKO!

blátivé fotečky zde

Naše oblíbená, hodná a usměvavá babička je marod a leží v nemocnici. Namalovali jsme jí krásné a veselé obrázky, které za ní již tento týden poputují. Přejeme paní Boštíkové, aby se brzy uzdravila! 

obrázky ze heartzde

 

26. 9. 2019 - UKLIĎME ČESKO

https://www.uklidmecesko.cz/event/24130

 

VÝTVARNÝ PROJEKT "PAN PODZIM"

V hodině výtvarné výchovy se chlapci ze 4. a 5. ročníku několik hodin zabývali projektem, kde se pokusili ztvárnit svou představu, jak asi vypadá pan Podzim. Výsledek je zajímavý a pracovní debata vyústila k tomu, že každá skupinka navíc napsala svůj příběh. A tady jsou:

Příběh první:

První podzimní den byl jako každý jiný. Bylo 23. září 1888. Místní kovář Taurus Konický šel do lesa na houby. Když byl v nejhlubší části lesa, najednou uviděl zvláštní zářící věc, tak k tomu šel. Když k tomu došel, tak zjistil, že to vypadá jako diamant. Vzal tu zvláštní věc do ruky a rozzářil se jako ten kámen. Najednou do něj začala vstupovat podzimní síla a stal se z něj pan Podzim. Postavil si dřevěnou chýši a od té doby už ho nikdy nikdo nespatřil. O 100 let později mladý kluk zabloudil doprostřed lesa a uviděl chatrč, zaklepal na ni, ale nikdo se neozval, tak to zkusil znovu. A najednou něco slyšel, ale bylo to tak hrozné, že musel utéct. Strachy o tom místě nikomu neřekl.

Příběh druhý:

Vznik podzimu: Malý kluk, který se jmenoval Podzim a bylo mu deset let, se ztratil na podzim v lese, Podzim se tam hodně naučil. Náhle se z něj stal přízrak, hodně lidí ho prý vidělo. Potom se mu začalo říkat vládce Podzimu.

Vznik dětí Podzimu: Pan Podzim a paní Zima měli tři děti: Září, Říjen a Listopad.

Fotografie zde

 

KNIHOVNA

Stejně jako v předchozích letech škola i školka pokračuje ve spolupráci s obecní knihovnou. Za paní Bartošovou se 1x měsíčně vydají všichni školáci, 1x měsíčně děti z družiny a 2x měsíčně děti ze školičky.

 

19. 9. 2019 - ZOO JIHLAVA

19. září se žáci i pedagogové ze školy i školky vydali na první letošní velkou akci - na celodenní výlet do ZOO Jihlava. 

Ranní chladné počasí se během dne umoudřilo a si všichni mohli užít příjemný slunečný den. Děti prožily  zajímavý den se známými, ale i méně obvyklými zvířátky. Školkáčci si mohli pohrát během programu "ZOO v krabici I." a školáci se poučili ve výukovém programu navazujícím "ZOO v krabici II.". Nakonec prohlídky areálu děti utratily kapesné od rodičů v obchůdku se suvenýry :-)

Celý výlet se uskutečnil díky SRPŠ, které uhradilo nejen vstupné do areálu, výukový program, ale i náklady na cestu - děkujeme!

 

fotografie škola

fotografie školka

 

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

V pondělí 2. září v 8 hodin zvonek v budislavské škole oznámil začátek nového školního roku. Do školních lavic nově zasedli 3 prvňáčci a jedna školačka třeťačka. Obměnil se i učitelský sbor, nově jsme přivítali paní učitelku Stanislavu Vilčkovou a asistentku Martinu Tobkovou.

Paní ředitelka všechny přítomné pozdravila a seznámila, noví žáčci obdrželi dárky (batůžek s drobnými dárky, výtvarné potřeby a krabičky na svačiny), prvňáčci dostali od pana starosty nové kapsáře na židličky.

Překvapením pro žáky bylo zakoupení tabletů do školy i školní družiny, které nám oživí výuku a umožní i rozšířit nabídku zájmových kroužků.

Nezbývá než popřát všem – školákům, učitelům i rodičům – hodně zdraví, sil a pevné nervy.

Fotečky zde