Jdi na obsah Jdi na menu

Uskutečněné akce - rok 2018/2019

LETNÍ ŠKOLKA - 1. prázdninový týden
 
První prázdninový týden jsme si ve školce opravdu užívali smiley.
 
1. den: Vyrazili jsme autobusem do Horního Újezda. Tam jsme u rybníka viděli závodit 9 čerstvě vyvedených kachňátek, pochutnali jsme si na nanucích, vyzkoušeli jsme nové hřiště a osvěžili jsme se na fotbalovém hřišti pod stříkačkami laugh. Byl hic jak blázen, ale my jsme si to opravdu užili smiley.
2. den: Navštívili jsme p. uč. Mílu, která se nám pochlubila se svým houbovým pokladem, posilnili jsme se u ní melounem a zachránili myšku. Pak jsme vyrazili lesem na hřiště v Poříčí. Cestou jsme našli pár hub, ze kterých nám naše paní kuchařka uvařila výbornou polévku. Po řádění na hřišti jsme byli tak unavení, že jsme zpět popojeli autobusem smiley.
3. den: Společně s paní Bulvovou jsme vyrazili na cestu za pokladem. Na školkové zahrádce děti objevily záhadnou mapu, která ukazovala cestu k pokladu (keška). Procházeli jsme nové cestičky, našli jsme kouzelné obří žampiony, a když jsme vyšplhali na skálu, tak jsme si udělali piknik v lese. Poklad jsme nakonec našli a děti byly nadšené, protože u pokladu byla knížka, do které se mohly podepsat a také drobné hračky na památku pro každého. Cestu za pokladem jsme zakončili závodem do vrchu a návštěvou u Jonáška a Josefínky, kde jsme si pochutnali na nanucích smiley.
4. den: Poslední den jsme se vydali na šipkovanou, která nás dovedla až k přehradě. Nejenže jsme museli pozorně sledovat své okolí, abychom nesešli z cesty, ale plnili jsme i záludné úkoly. Za to, jak se nám cestou dařilo, pro nás na konci čekala sladká odměna. A jako bonus, jsme u přehrady potkali rybáře, kteří nám ukázali své úlovky. Skákací kapr prostě neměl chybu laugh.
Děkuji paní Bulvové za skvělou spolupráci, pozitivní nasazení a příjemně strávené 2 dny smiley.
 
p. uč. Janča
 
 
 
 
 
28. 6. 2019 - ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU - ŠKOLKA
 
I přesto, že máme otevřenou školku ještě 2 týdny, tak jsme si poslední den školního roku užili, jak se patří smiley
Pochutnali jsme si na různých dobrotách, jako třeba dortík, zmrzlina, bonbónky a šampáňo. Zazpívali jsme si písničky na přání, zatančili si, hooodně jsme se mazlili a náležitě jsme si pohráli. Navzájem jsme se obdarovali krásnými kytičkami a dárečky na památku. Rozloučili jsme se s letošními předškoláky a to samozřejmě provázelo společné pobrečeníčko, ale zároveň jsme se dnes i hodně nasmáli smiley
Děkujeme za krásné dárečky a kytičky smiley
A také za to, že jste to s námi, milé maminky a tatínkové, celý rok vydrželi laugh a podporovali nás. :)  
Přejeme Vám krásné prosluněné léto, plné nových zážitků a rodinné pohody.
S pozdravem, holky z vaší školky wink
p. uč. Janča
 
 
28. 6. 2019 - ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU - ŠKOLA
 
Poslední školní den děti očekávaly velice netrpělivě a napjatě čekaly, jak jejich půlroční snažení ocení pedagogové. Dočkaly se a většina z nich byla svým vysvědčením mile překvapena. Šest dětí (pět děvčat a jeden chlapec) dostalo vysvědčení, kde byly jedničky odshora až dolů a k tomu navíc za odměnu krásnou knížku. Další dárečky dostali výherci soutěže " Matematický klokan", nejlepší žák školy, nejlepší žák třídy, nejlepší ve sběru papíru a všichni obdrželi "Mokré vysvědčení" z plaveckého výcviku . Školáci odcházeli ze školy plni zážitků za celý rok, plni plánů na prázdniny, někteří i se slzami v očích.
Z pedagogické personálu školy jsme se rozloučili s paní učitelkou Alicí a s paní učitelkou Šárkou (videodárek školáků paní učitelce zde).
Se zaměstnanci školy i s dětmi se přišel rozloučit pan starosta Šplíchal, kterému děkujeme za bezproblémovou spolupráci při řešení nejrůznějších provozních problémů. 
Další poděkování patří rodičům, kteří po celý rok spolupracovali se školou a mají zájem o její další rozvoj.
Školní rok 2018/2019 je úspěšně za námi a všichni si mohou užívat zaslouženého odpočinku a snad se i těšit na začátek září laugh
 
26. 6. 2019 - VÝLET DO LITOMYŠLE
 
Děti, které nereprezentovaly školu na fotbalovém turnaji, se vydaly na malý výlet do Litomyšle - ochladit se zmrzlinou a ledovou tříští v Klášterních zahradách.
 
64818603_2684296571600185_524257009663475712_n.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
65373093_648706192274982_1365668277207957504_n.jpg
   
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
26. 6. 2019 - FOTBALOVÝ TURNAJ BAMBINI CUP DOLNÍ ÚJEZD
 

26.června se naše škola zúčastnila 5.ročníku fotbalového Bambini cupu v Dolním Újezdě. Letos soutěžilo rekordních 7 družstev z okolních vesnic (Vidlatá Seč, Dolní Újezd, Čistá, Osík, Trstěnice, Budislav). Naše družstvo vybojovalo jeden bod za remízu s Vidlatou Sečí a vstřelilo i nějakou tu branku. Nicméně mu patří velká pochvala za bojovnost, zapálení pro hru a fair play hru a o to tu především šlo. Moc děkujeme pořadatelům akce, kteří zajistili i oběd a odvoz. Budeme se třeba opět těšit za rok! Fotografie sportovců zde smiley

p. uč. Dominik

 
21. 6. 2019 - PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ A SPANÍ VE ŠKOLCE PŘES NOC
 
V pátek 21. 6. 2019 jsme se sešli v Amfiteátru Na Hradisku a popasovali budoucí prvňáčky. Poté jsme si společně opekli párky u táboráku, nasbírali voňavé bylinky do pytlíčků a strávili jsme příjemné odpoledne plné pohody a dovádění. Navečer jsme se s dětmi přesunuli do školky, kde na nás čekala krásně vyzdobená školka, balónkovo - pyžamová diskotéka, hokusy pokusy, řádění na zahrádce bez botiček a také výborné mňaminky od našich maminek - no, děti vypadaly, že vůbec nevečeřely :D - maminkám moc děkujeme :). Večer jsme promítali pohádku na dobrou noc. Vytoužené ticho a sladké snění nastalo až před 23:00 hod. a netrvalo příliš dlouho, protože v 6:00 hod. jsme byli zase na nohách a pokračovali v dovádění - nechápu :D. 
Ve školce přes noc spinkalo 14 odvážných dětí a myslím, že jsme si to náležitě užili :D.
Děkujeme rodičům a Alence Bartošové za spolupráci :).
p. uč. Janča
 
 
21. 6. 2019 - PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE, PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ NA ŠKOLÁKY
 
V páteční odpoledne obecní knihovna uspořádala pro místní děti v areálu pod Hradiskem "Pasování". Pět prvňáčků (z toho tři děvčata z budislavské školy) bylo slavnostně pasováno na rytíře a rytířky řádu čtenářského, obdrželi šerpy a drobné dárečky. Pět předškoláčků z budislavské školy bylo pasováno na školáky, také oni byli obdarováni dárečkem a šerpou. Dále byla vyhodnocena nejlepší čtenářka obecní knihovny a také nejlépe vedené čtenářské deníky. 
Tímto ovšem celá akce neskončila - školní děti s paní knihovnicí tetou Ájou oslaví letní slunovrat, možná najdou zlaté kapradí, uvaří si v kotlíku a přespí ve stanech pod Hradiskem.
Na přespání se těší i dětí ze školičky, které budou nocovat ve školce, ale předtím si ještě užijí spoustu legrace, o čemž nás paní učitelka Janča bude určitě později informovat.
Velké poděkování patří "tetě Áje" Aleně Bartošové za zorganizování této akce a také za celoroční spolupráci se základní i  mateřskou školou  - děkujeme.
 
 
21. 6. 2019 - Exkurze do ZD
 
ZD Dolní Újezd v rámci dne otevřených dveří pozvalo naše školáky i školkáčky na návštěvu do střediska Dolní Újezd a Vidlatá Seč.  Přímo u školy nás vyzvedl autobus,  který nás nejprve zavezl do Dolního Újezdu, kde jsme absolvovali prohlídku vedenou tím nejpovolanějším - panem Pechancem. Ten nám ukázal nejen sila, kam se ukládá obilí, ale i různé zemědělské stroje, které družstvo používá, děti velmi zajímala výstava zvířectva. Ve Vidlaté Seči bezkonkurenčně největší zájem měly děti o telátka, dále jsme viděli kravín i dojírnu, bioplynovou stanici a také ukázku chovu včel a jejich produktů.
Děkujeme ZD za pozvání, zajištění dopravy i za občerstvení.
 
 
20. 6. 2019 - ROZLOUČENÍ S PANÍ UČITELKOU ŠÁRKOU
 
Milé překvapení připravili rodiče školáků pro paní učitelku Dufkovou. Zástupci rodičů přišli paní učitelce poděkovat za její pětileté působení v budislavské škole a předali jí krásnou kytici a tajemnou obálku smiley. Fotky zde:
 
 
20. 6. 2019 -  HOKUSY POKUSY VE ŠKOLCE
 
Tento týden si hrajeme s dětmi na vědce a děláme hokusy pokusy. 
Pokus č. 1 "žvýkačkové bubliny" - inspirace pro skvělé dechové cvičení. Pokus č. 2 "sopka" - nejlepší pokus všech dob smiley. Pokus č. 3 "barevná duha" - skvělý wau efekt. Pokus č. 4 "lávová lampa" nás čeká v pátek večer, až budeme spinkat ve školce přes noc :). Děti hra na vědce opravdu moc baví, doporučuji některý z těchto pokusů vyzkoušet s dětmi i doma smiley. Hokuspokusfoto zde:
p. uč. Janča
 

20. 6. 2019 - Mléko do škol

V rámci projektu "Mléko do škol" po celý školní rok dostávali školáci mléko v krabičce. Dnes proběhla navíc ochutnávka mléčných výrobků - děti mohly ochutnat několik druhů sýrů, zákys, porovnávaly rozdíl mezi mlékem polotučným a plnotučným. Foto zde:

 

17. 6. 2019 - Dopravní výchova (praktická část)

V pondělí  17. 6. jsme absolvovali 2. část dopravní výchovy ve Vysokém Mýtě. Cesta autobusem ve velkém vedru byla náročná, ale nikdo naštěstí nezkolaboval a dobře jsme dorazili až k samotnému dopravnímu hřišti. Tam si starší děti nejdříve napsaly test, kterým všichni úspěšně prošly. Poté se připojily k mladší partě na praktickou část na hřišti. Musíme všechny žáky pochválit, že se na hřišti chovali k sobě i ostatním slušně a dbali na bezpečnost. Pokyny pana instruktora dodržovali a všichni se snažili zapamatovat si a praktikovat pravidla silničního provozu. Nakonec jsme zhlédli pár naučných videí o pravidlech silničního provozu a chystali se k odchodu na autobusové nádraží. Předtím ještě pan instruktor rozdal dětem domů reflexní vestičky a pásky.

Tímto autoklubu KAROSA Vysoké Mýto a panu instruktorovi Jiřímu Vokálovi moc děkujeme za přístup k dětem a za celou akci. Dětem se dopravní výchova líbila a za odměnu si mohli v Litomyšli koupit zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Budeme se příště opět těšit! smiley

Dominik Veselý

foto dodáno :-)

 
13. 6. 2019 - Sportovní hry školek v Litomyšli
 
Ve čtvrtek 13. 6. 2019 jsme se zúčastnili sportovních her školek na stadionu v Litomyšli. Počasí nám přálo a bylo příjemně pod mrakem. Děti soutěžily v pěti disciplínách a to: Hod do dálky, Štafetový běh (30 m + 30 m), Překážková chůze (25 m + 25 m), Žabáci a Skákání v pytli. Děti měly natrénováno ze školky a v disciplínách se jim opravdu dařilo. Ze soutěže jsme odcházeli s krásným 2. místem a odvezli jsme si diplom, medaile, hračky na písek a skvělý pocit ze sportovních výkonů. Za odměnu jsme se prošli Litomyšlí a pochutnali jsme si na zmrzlině. Fotogalerie zde:
 

13. 6. 2019 - Ovoce a zelenina do škol

V rámci projektu "Ovoce a zelenina do škol" dostali dnes školáci ochutnávkový koš. Některé z druhů ovoce a zeleniny děti ochutnaly prvně, s největším úspěchem se u nich setkala bílá ředkev a meloun Piel de sapo. Pár foteček:

 

12. 6. 2019 - IZS Litomyšl

Složky integrovaného záchranného systému byly k vidění 12. června v Litomyšli. Děti naší školy shlédly zásah policie - zatýkání pachatele za pomoci cvičeného psa, požární útok i přistání helikoptéry, prohlédnout bylo možné také vybavení sanitek, hasičských i policejních vozů. Několik fotografií zde:

 

7. 6. 2019 - MIKROREGION LITOMYŠLSKO

V pátek 7.6. se naše škola zúčastnila dětského dne "MIKROREGION LITOMYŠLSKO –DESINKA" aneb "PUTOVÁNÍ NAŠÍM KRAJEM", který letos pořádala obec Vidlatá Seč. Ve vědomostně-praktických disciplínách se soutěžilo na 13 stanovištích v kategorii mladších (1. - 5. třída) a starších (6. - 9. třída). Do mikroregionu bylo zapojeno 13 obcí. Lépe si vedli budislavští mladší žáci, kteří v některých disciplínách patřili dokonce k nejlepším - například v poznávačce turistických značek (zde patří dík vedoucím budislavského hasičského kroužku, kde se děti těmto vědomostem učí) nebo v určování názvu rostlin (děkujeme paní učitelce Dufkové). Mladší budislavští žáci se nakonec umístili na krásném 8. místě, což ukazuje příslib do budoucna. Všichni reprezentanti školy si zaslouží velkou pochvalu! Celá akce byla perfektně zorganizovaná, stanoviště se soutěžemi pestrá a poutavá. Děti i s doprovodem dostaly občerstvení, k obědu jsme pak všichni měli řízek. Děkujeme zástupcům obce panu starostovi Šplíchalovi a panu Rejmanovi za odvoz a podporu našich žáků. Rovněž děkujeme organizátorům celé akce a budeme se těšit zase za rok! Fotografie najdete zde:

p. uč. Dominik

 

5. 6. 2019 - VÝLET KE STUDÁNCE

Ve středu 5. 6. 2019 jsme s dětmi vyrazily na výlet ke studánce na Posekanci. Byl to skvělý výlet, na kterém se děti vydaly na bojovou stezku za skřítky lesníčky, která je dovedla až ke studánce, kde děti objevily ztracené kuličky. U studánky jsme se občerstvily, pozorovaly jsme žabky, které hlídaly studánku, postavily jsme domečky pro skřítky, vyčistily studánku, šťouchaly jsme kuličky a užívaly jsme si nádhernou atmosféru Budislavských lesů. Krásné fotečky zde:

p. uč. Janča

 

4. 6. 2019 - DIVADLO JÓJO

K nedávnému MDD škola dětem nadělila oblíbené divadélko Jójo. Jako vždy se děti aktivně zapojily do děje a vydaly se na safari za slony, plameňáky, hady, krokodýly... Fotečky zde:

 

31. 5. 2019 - HLEDÁNÍ SKŘÍTKŮ (akce MŠ k MDD)

Poslední květnový den se u rybníčku Širůčku vyrojili skřítci - byli sice plaší a schovávali se, ale šikovné děti ze školičky si poradily, se skřítky se skamarádily a navíc objevily i sladký poklad. Všichni společně se pak posilnili na pikniku u rybníčku. Fotečky z akce najdete zde:

 

30. 5. 2019 - VÝLET NA KUNĚTICKOU HORU A DO PERNÍKOVÉ CHALOUPKY

Sloh žáka 4. třídy: Na školní výlet jsme jeli dne 30. května, byli jsme na Kunětické hoře a v Perníkové chaloupce. Když jsme dojeli na místo, vyšli jsme na Kunětickou horu. Na hoře jsme potkali kozy. Šli jsme na hrad Kunětická hora. Na hradě jsme viděli pohádku o Čertově věži, potom jsme vyšli z hradu a naobědvali jsme se. Když jsme doobědvali, šli jsme na vyhlídku. Potom jsme šli k Perníkové chaloupce. Cestou k chaloupce jsme šli okolo ohrady, ve které byli mufloni, koně, laně a zubr a sob. Došli jsme ke Království perníku, kde nás čekal průvodce. Průvodce nás provedl Perníkovou chaloupkou. V Perníkové chaloupce jsme potkali ježibabu, která nám řekla, jak se dříve dělal perník, potom jsme byli v nebi a v pekle. Spousta fotografií zde:

 

15. 5. 2019 - PĚVECKÁ SOUTĚŽ V LITOMYŠLI

Obrovský úspěch měla výprava malých zpěváků ze ZŠ na soutěž, kterou pořádalo SVČ v Litomyšli. Šest dětí spolu s panem učitelem Dominikem přivezlo hned dvě první místa (v kategorii 0 a 2), jedno místo třetí (v kategorii 2) a jeden diplom za výběr a interpretaci písně (v kategorii 1). Všem oceněným zpěváčkům gratulujeme, protože konkurence byla skutečně veliká! Foto zde: 

Video zde:https://drive.google.com/open?id=1Fzisxi0gkjg68jn34nye85vxqwpwBVlH

 

14. 5. 2019 - PLAVECKÝ VÝCVIK

Poslední lekce plaveckého výcviku proběhla ve znamení vodních hrátek v malém i velkém bazénu, dokonce i v bazénu venkovním. Děti si užily také vířivku a saunu a na závěr obdržely Mokré vysvědčení. Foto zde:

 

12. 5. 2019 - BESÍDKA KE DNI MATEK

V nedělní odpoledne zaplnili Krčmu nejen maminky, ale i ostatní příbuzní a známí, kteří se přišli podívat na vystoupení dětí ze školy i školy. A že bylo na co se dívat - děti z pěveckého kroužku zazpívaly několik písniček ze svého repertoáru, poté děti ze školičky v přestrojení za kuchtíky recitovaly, zpívaly i tančily a na závěr školáci předvedli pohádku O Červené Karkulce. Odměnou byl všem dětem obrovský potlesk. A samozřejmě se nezapomnělo na maminky, kterým bylo toto odpoledne věnováno - od svých ratolestí obdržely dárečky, které děti samy vyrobily. Foto zde:

 

DUBEN - KVĚTEN 2019 - DEN ZEMĚ

V rámci celostátní akce "Den Země" se děti ze školky (v dubnu) i ze školy (z organizačních důvodů až v květnu) aktivně zapojily do úklidu obce.

den-zeme---sber-odpadku-v-obci.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25. 4. 2019 - ZÁPIS DO ZŠ

K zápisu do ZŠ se dostavili 4 šikovní předškoláčci - 2 děvčátka a 2 chlapci  - a absolvovali několik úkolů, ve kterých úspěšně předvedli svoje znalosti a schopnosti. Za odměnu si odnesli malé dárečky, které pro ně připravili školáci.

img_20190425_145528.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12. 4. 2019 - MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Další z cyklu přednášek MTU byla zaměřena na vodohospodářství.

 

8. 4. 2019 - VELIKONOČNÍ DÍLNA

Jaro je tu a s ním se přiblížily Velikonoce a také doba pálení čarodějnic. Abychom byli na oslavu těchto svátků připraveni, děti ze ZŠ i MŠ za pomoci maminek, ale i jednoho statečného tatínka, vyrobily veselé dekorace pod vedením paní Marcely Kutové. Foto zde:

 

1. 4. 2019 - DEN NARUBY

První aprílový den si školáci mohli vyzkoušet, jak vypadá škola z druhé strany.  A tak proběhla výuka češtiny, matematiky, přírodovědy, výtvarné i hudební výchovy v režii malých učitelů. A jaké vlastně to učitelování je? Nejpřesněji to asi vystihla hláška: "No to jsem se teda zapotila!" wink Foto zde:

 

29. 3. 2019 - DIVADLO JÓJO

Cestovní interaktivní divadélko Jójo opět zavítalo mezi děti, tentokrát s pohádkou Trampoty čarodějky Čarymůry. Jak to vypadalo v lese, když se čarodějce ztratil Lexikon kouzel?  Za pomoci dětí se podařilo špatná kouzla zrušit, vše špatné napravit a navíc všichni společně vyčarovali na závěr malou mlsku. Fotečky jsou zde:

 

28. 3. 2019 - VÝTVARNÁ DÍLNA

Mezi děti do školy i školky zavítala paní výtvarnice, která děti naučila vyrobit krásnou věc. Co je ovšem tou krásnou věcí, to je tajemství, které se prozradí v květnu při oslavě Dne matek. Proto i fotečky z výroby jsou prozatím tajné :-). Odtajněno zde wink

 

22. 3. 2019 -  KLOKAN - MATEMATICKÁ SOUTĚŽ

V celostátní matematické soutěži si děti 2. - 5. ročníků ověřily své matematické schopnosti a logické myšlení.

 

19. 3. 2019 -  DOPRAVNÍ VÝCHOVA

V rámci celostátního programu škol proběhla 4-hodinová dopravní výuka, která obsahovala základní rozsah znalostí potřebný pro bezpečnou jízdu na kole. Během teoretické výuky pan Jiří Vokál, lektor z Autodromu ve Vysokém Mýtě, připomenul dětem, jak mají být vybavena jejich jízdní kola, děti si společně zopakovaly nejběžnější dopravní značky, vyzkoušely si řešení různých dopravních situací. Své znalosti si prakticky ověří v měsíci červnu na dopravním hřišti ve Vysokém Mýtě, a pokud správně absolvují závěrečné zkoušky, budou se moci pyšnit Průkazem cyklisty.

 

18. 3. 2019 - MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Další pokračování z cyklu přednášek, kde si děti zopakovaly již nabyté znalosti a seznámily se s prací projektanta. Samozřejmě následovala stavba budov z kostiček podle plánků a již tradiční předání diplomu na závěr.

 

28. 2. 2019 - MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Projekt pokračuje a tentokrát si děti vyzkoušely hru na malého inženýra. 

 

18. 2. 2019 - PROJEKT "VESELÉ ZOUBKY"

Vzdělávací program společnosti dm drogerie markt s. r. o. je určen pro děti 1. ročníku. Tématem projektu je správná péče o zuby a prevence vzniku zubního kazu, důležitost dentální hygieny. Na závěr děti obdržely od pořádající společnosti drobný dárek. 

 

29. 1. 2019 - ŽIVOT SE PSEM NENÍ POD PSA

Program pro všechny věkové kategorie dětí - velmi poutavé vyprávění o psech, různých sportech se psem, o výcviku a o bezpečnosti. Foto zde.

 

31. 1. 2019 - DIVADLO JÓJO

Pohádka pro děti MŠ i ZŠ jako dárek od školy za první pololetí.

 

21. 1. 2019 - MALÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA

Tento pátek byl ve znamení architektů a stavitelů. Naše škola se zapojila do projektu Malá technická univerzita, kdy po dobu dvou let se děti seznámí s plno zajímavými technickými činnostmi. Tento den si zahráli na malého architekta, seznámili se s konstrukcí domu, kdo ho navrhuje a staví, jak má vypadat, co domečku nesmí chybět nebo jak se orientovat v nakresleném půdorysu. Spousta kostiček, ze kterých mohly děti stavět, bylo nádherné doplnění programu. Diplom pro Malého architekta, který děti dostaly, je nádherná památka pro ně. Foto zde.

 

20. 1. 2019 - DĚTSKÝ KARNEVAL

Pro děti byl připraven zábavný program v podání Hudební školy Bravo, krásná tombola a velmi chutné občerstvení. Všem zúčastněným děkujeme za příjemnou atmosféru a dobrou náladu. Také děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a bezproblémovém průběhu jak Školního plesu, tak i Dětského karnevalu.

 

19. 1. 2019 - 24. ŠKOLNÍ PLES

K tanci a poslechu zahrála hudební skupina Vepřo, knedlo s Dádou, díky které jsme protančili střevíčky. Výborná kuchyně a bohatá tombola samozřejmě nesměla chybět. Nelehkého úkolu, a to půlnočního překvapení, se chopili rodiče a přátelé školy a musíme říct, že se velmi povedlo. Byl to velmi příjemný večer plný dobré nálady a příjemných setkání.

 

21. 12. 2018 - VÁNOCE 2018

V pátek 21. prosince navštívil i naši školu všemi oblíbený Ježíšek a přinesl dětem spoustu dárků. Mnoho nových pohybových i stolních her do družiny, knihy, Lego, omalovánky, modelínu, panenku…

Děti nedostaly jen dárky, ale vyzkoušeli jsme si i několik tradičních vánočních zvyků jako pouštění lodiček, rozkrajování jablíčka či házení střevícem.

Nejen dárky a zvyky děti zaujaly. V posledním předvánočním týdnu chodili školáci i děti z mateřské školy po Budislavi a obdarovávali vánočními přáníčky nejstarší obyvatele obce, kteří měli z návštěvy upřímnou radost. Je dobré dětem připomenout, že Vánoce nejsou jen o dostávání, ale i o myšlenkách na druhé a trávení společných chvil s rodinou a přáteli. Foto zde.

 

5. 12. 2018 - MIKULÁŠ

Středa 5.12. byla dětmi velmi očekávána. Naši školu navštívil svatý Mikuláš s andílkem a čertem. Ten, kdo měl nějaký drobný hřích, ho mohl odčinit básní pro Mikuláše a slíbit čertovi, že se polepší a anděl poté odměnil všechny děti sladkým dárečkem. Krásnou památkou pro děti bude i malý uhlík pro štěstí, který dostali od čerta. Foto zde.

 

27. 11. 2018 - VÁNOCE SE SNĚHULÁKEM

V úterý 27.11. vyrazili školáci na výlet do Litomyšle do zámeckého sklepení na Vánoce se sněhulákem, kde si každý vyrobil vlastní ozdobu na stromeček. Společně jsme si prohlédli výstavu vánočních ozdob nejrůznějších tvarů a velikostí. Děti vytváření bavilo a mohli pocítit již první náznaky blížících se Vánoc. Foto zde.

 

28. 10. 2018 - OSLAVY VÝROČÍ 100 LET ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

Česká i Slovenská republika slaví v těchto dnech výročí 100 let vzniku Československé republiky a naše škola si tuto událost také připomněla. Celý týden před nedělí 28.10. se každé ráno věnovalo zajímavostem z První republiky, kdy i děti mohly nosit předměty z té doby. Ve škole na chodbě vznikla nástěnka s tématem České republiky, kde si děti mohou prohlédnout státní symboly či si přečíst státní hymnu. Založení Československa se probíralo i v předmětech a kdo šel kolem školy, mohl zaslechnout třeba státní hymnu při hodině hudební výchovy nebo naučná videa o naší zemi či prvním československém prezidentovi Tomáši Garrigue Masarykovi. Foto zde.

 

10. 10. 2018

Mezinárodní den zvířat je veliká událost a svátek zvířátek se slaví po celém světě. Také naše škola se rozhodla uspořádat přehlídku a povídání o domácích mazlíčcích se školáky ve středu 10.10.2018. Děti si mohly, se souhlasem rodičů, přinést do školy svého mazlíčka, představit ho a říci něco o něm, případně přinést knihu a oblíbeném zvířátku. Sešla se pěkná parta zvířátek - psi, kočka, morčátka, želvičky, slepička i slunéčko sedmitečné. Foto zde.